Dnes je 20. 04. 2018    Svátek má Marcela, zítra Alexandra.
Javorník

Současnost obce - Javorník - Mikroregion Svitavsko

Svitavsko

Současnost obce

Javorník

Ves vzdálená od Svitav asi 4 km severozápadním směrem ležící na samotných hranicích mezi Čechami a Moravou při státní silnici na Hradec Králové v průměrné nadmořské výšce 460 metrů. Tato bývalá čistě německá zemědělská obec byla jednou z menších obcí v regionu a až do roku 1990 byla správně sloučena se Svitavami.

Javorník

V Javorníku probíhala v 90. letech minulého století rozsáhlejší výstavba rodinných domků. Na počátku 90. let bylo v obci kolem 280 obyvatel, v současnosti se počet občanů pohybuje kolem 380.

Po celé obci jsou nově rekonstruované místní komunikace, z nichž většina je ohraničena vodícími pásky. Na několika místech v obci jsou odpočivná místa s příjemným posezením. To využívají jak místní občané, tak projíždějící cyklisté a chodci - turisté. Napomáhá tomu i stezka pro pěší a cyklisty, která vede podél hlavní silnice ze Svitav do Javorníka.

Významný pro život v obci je rekreačně turistický areál Březinka. Bohatě využíváno je hřiště pro minifotbal, volejbal, tenis, ale i množství prolézaček, Ruské kuželky, ohniště, betonový stůl na ping pong či basketbalový koš. K dispozici je chatka s kuchyňkou a betonovým parketem.

Velký význam pro život v obci má i nově vybudované Společenské a vzdělávací centrum, které je podrobně popsáno na jiných místech těchto stránek (viz. hlavní nabídka).

Menu

Anketa

Není vypsána žádná anketa

Odkazy

EU

Pardubický kraj

Czechpoint

Javorník

Javorník

Kontakt

Obecní úřad               Javorník 26                          568 02 Svitavy

javornik.obec@tiscali.cz

tel.: 461 311 426

Vítá Vás obec Javorník