Dnes je 24. 05. 2017    Svátek má Jana, zítra Viola.
Karle

Články - Mikroregion Svitavsko

Svitavsko

Aktuality

18.11.2014Mikulášská besídka

Foto
Mikulášská besídka se letos uskutečnila v sobotu 29. listopadu od 14 hodin v sále Kulturního domu Karle. Nejedno děťátko zpytovalo své svědomí a sem tam došlo i na slzy. Nakonec ale i ti největší strašpytlíci posbírali zbytky odvahy a Mikulášovi zazpívali písničku, či odrecitovali báseň. Za to byli odměněni sladkou odměnou.

01.10.2014Svoz nebezpečného odpadu

Foto
Ve středu 8. 10. 2014 proběhne svoz nebezpečného odpadu.
Sběrná místa:
Ostrý Kámen - točna
Karle: u rybníka u Břeňů, na Hliňáku, u Vostřelů a u hasičárny.

01.10.2014Hello Dolly - muzikál v pražském divadle Studio dva

Foto
Na sobotu 22. 11. plánuje Obecní úřad Karle výjezd na představení muzikálu Hello Dolly! Představení začíná v 15:00 hodin.
Autobusová doprava zajištěna.
Cena vstupenky je 330,- Kč / osoba
(běžná prodejní cena na toto představení činí 699,- Kč / osoba)
Cena dopravy činí 200,- Kč / osoba.
Vstupenky je možné zakoupit na Obecním úřadě v Karli, v úředních hodinách (Po a St 8:00 - 16:30.). Prodej vstupenek pouze do konce října!
 
DALŠÍ  INFORMACE O PŘEDSTAVENÍ:
Hudba a text: Jerry Herman
Scénář: Michael Stewart
Režie: Ondřej Sokol

Muzikál Hello Dolly! Vznikl na motivy frašky Thortona Wildera dnes známé pod názvem Dohazovačka. Jednoduchý příběh vdovy Dolly Leviové , která se živí jako dohazovačka, a jednoho ze svých zákazníků  - mrzoutského starého mládence – přiměje svým šarmem a kouzlem změnit se v milého, galantního muže, zpracoval Michael Stewart. Geniální hudbou jej opatřil Jerry Herman. Muzikál měl premiéru 16. ledna 1964 v New Yorku a „rozdrtil“ všechny dosavadní broadwayské rekordy. Ústřední píseň v podání Loiuse Armstronga (stejně jako slavná filmová verze s Barbrou Streisand) obletěla celý svět a stala se nesmrtelným hitem – právě tak jako celý muzikál.
Ve zbrusu novém zpracování se v titulní roli představí Ivana Chýlková, a to bez alternace.
Dále hrají: Josef Carda / Jaromír Dulava, Kryštof Hádek / Michal Slaný, Jan Meduna / Václav Jílek, Simona Babčáková / Monika A. Fingerová, Berenika Kohoutová, Mojmír Maděrič, Martin Sochor, Petr Pěknic, Roman Štabrňák, Veronika Kaucká, Václav Muška, Jaroslav Míšek.
 
Speciální host: Naďa Urbánková / Yvonne Přenosilová
 
Délka představení: 2 hod. a 30 min. včetně přestávky
 
 
Další info na webu divadla: http://www.studiodva.cz/hellodolly/

29.09.2014Vítání občánků - 20. září 2014

Foto
V sobotu 20. září ve 14 hodin jsme na Obecním úřadě v Karli přivítali naše nové občánky. V letošním roce se v místních částí naší obce - v Karli a na Ostrém kameni - narodilo celkem pět miminek, z toho tři holčičky a dva chlapečci. Miminkům přejeme, ať je životem provází štěstí a spokojenost.

29.09.2014Drakiáda - 17. září 2014

Foto
Ve středu 17. září se po páté hodině odpolední sešla řada rodičů s dětmi na tradiční podzimní akci Drakiádě. Akci přálo krásné slunečné počasí, snad jen vítr mohl zafoukat o maličko víc, přesto se většina draků vznesla a hrdě soupeřila o co nejdelší dolet. I přes podmáčený terén, který se vyplatilo absolvovat v holinách, byly děti spokojené a z Drakiády si za svědomitě podstoupené dračí klání odnesly sladkou odměnu.

28.06.2014Spot obce Karle

Obec Karle nechala zpracovat krátký videospot, který má naše dvě vsi Karli a Ostrý Kámen zviditelnit, a který si zároveň klade za cíl neznalému divákovi přitažlivější formou poskytnout informace o této lokalitě.

pokračování článku

20.06.2014Cyrilometodějská pouť - 5. července 2014

Foto
V sobotu 5. července se u příležitosti svátku patronů Ostrého Kamene Cyrila a Metoděje konala u tamní kapličky pouť. Akce byla započata mší svatou, kázanou v zázemí altánu na louce za kapličkou, následovalo hudební vystoupení žáků Základní umělecké školy Svitavy a poté sestavy Brass Quartet - žesťového uskupení z brněnské konzervatoře.
Po celé odpoledne se mohly děti vyřádit na nafukovacím hradě, dále si mohly vyzkoušet své zaměřovací schopnosti při sestřelování kelímků proudem vody z hasičské hadice a populární byly mezi dětmi také projížďky na klidném koni Filipovi.
Při večerní zábavě zahrál pan Josef Gestinger starší na akordeon (tahací harmoniku) a poté žezlo převzali ukrajinští hudebníci, kteří "zaváleli" s rytmickou východní muzikou.
Velice nás mrzí, že přes veškeré přípravy, které akci předcházely, byl zájem místních obyvatel nepatrný. Na místě byl připraven parket k tanci, na večer jsme pečlivě vybrali pestrý mix muziky, o občerstvení bylo také postaráno, nechyběla ani toaleta. Když už pomineme finanční a časové náklady, které si akce vyžádala, nemůžeme opominout práci řady lidí, kteří se snažili zorganizovat prima akci, při níž se mohou (nejen) obyvatelé Ostrého Kamene sejít, pobavit se společně, stmelit se, seznámit se, prodiskutovat dění v obci, strávit bezva večer. Bohužel se samotné zábavy zúčastnila pouze hrstka lidí (z Ostrého Kamene i z Karle), kterým tímto děkujeme za příjemně strávené okamžiky. Z důvodu nezájmu občanů se v příštích letech dost možná Cyrilometodějská pouť omezí pouze na mši svatou.
Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří se jakkoli podíleli na organizaci této akce.

14.06.2014Den větru - 14. června 2014

Foto
V sobotu 14. června se konala akce , která měla za cíl přiblížit veřejnosti konstrukci a fungování větrných elektráren - Den větru. V blízkosti obce Ostrý Kámen stojí tři větrné elektrárny ("vrtule"). Dvě nesou jména po patronech Ostrého Kamene Cyril a Metoděj, vrtule stojící nejblíž k zmíněné obci je pojmenována po patronovi Karle svatém Bartoloměji. Akce se konala v blízkosti vtrule nejbližší k státní silnici. Na místě bylo zajištěno zázemí s posezením, čepovaná limonáda, pivo, návštěvníci měli možnost opéct si špekáček. Děti se zabavily házením míčků do klaunova hrdla nebo shazováním plechovek stříkáním z hasičské hadice.
Pto ty z vás, kteří na letošní Den větru nezavítali je přiložena fotogalerie, v níž naleznete i záběry z ptačí perspektivy z vrcholu větrné elektrárny.

19.05.2014Dětský den - 31. 5. 2014

Foto
V sobotu 31. května se v Babiččině údolí konala dětmi i dospělými oblíbená akce Dětský den. Na tuto tradiční oslavu svátku dětí dorazilo nejen mnoho místních dětí, ale i řada "mrňousů" z okolních obcí. I přes nestálé počasí se akce zdařila. Děti absolvovaly trasu, zpestřenou několika stanovišti s úkoly (poznávání rostlin, zatloukání hřebíku, navlékání korálků, třídění odpadu, slalom se stavbařským dětským kolečkem apod., vymalovaly si obrázek nebo otestovali své vědomosti ve znalostních kvízech z oblasti fauny).
Pro děti byla připravena řada soutěží a her i u pódia a pod náporem dychtivých skokanů se prohýbal i skákací hrad, který musel být kvůli nepřízni počasí umístěn unitř klubovny.
Největšímu zájmu ze strany dětí se těšily obří nafukovací koule plovoucí po vodě, tzv. aquazorbing, v nichž se "cvrčci" patřičně vyřádili. Kvůli tomuto netradičnímu zážitku byly ochotné vystát si nemalé fronty.
Zpestřením na Dětském dni bylo vystoupení cvičených pejsků, ať už menších cannisterapeutů či velkých psů obranářů...
Děti se mohly povozit na koňském spřežení nebo v "Máně", červené krasavici místních dobrovolných hasičů.
Večer byl zakončen diskotékou.

02.05.2014Beseda s důchodci - 17. května 2014

Foto
V sobotu 17. května 2014 ve 13:30 hodin se koná v Kulturním domě v Karli tradiční beseda s důchodci.
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 ... 12 »

Kontakt

Obec Karle

Karle 4

Svitavy 2

568 02

 

Tel.: 461 63 49 19

Mobil: 731 655 435

E-mail: obec.karle@svi.cz

podatelna.karle@svi.cz

IČ 00579564

DIČ CZ00579564

datová schránka: q3wb7y9


 

Vítá Vás obec Karle