Dnes je 27. 11. 2022    Svátek má Xenie, zítra René.
Karle

Cyrilometodějská pouť - 5. července 2014 - Aktualita - Mikroregion Svitavsko

Svitavsko

Cyrilometodějská pouť - 5. července 2014

Foto

V sobotu 5. července se u příležitosti svátku patronů Ostrého Kamene Cyrila a Metoděje konala u tamní kapličky pouť. Akce byla započata mší svatou, kázanou v zázemí altánu na louce za kapličkou, následovalo hudební vystoupení žáků Základní umělecké školy Svitavy a poté sestavy Brass Quartet - žesťového uskupení z brněnské konzervatoře.

Po celé odpoledne se mohly děti vyřádit na nafukovacím hradě, dále si mohly vyzkoušet své zaměřovací schopnosti při sestřelování kelímků proudem vody z hasičské hadice a populární byly mezi dětmi také projížďky na klidném koni Filipovi.

Při večerní zábavě zahrál pan Josef Gestinger starší na akordeon (tahací harmoniku) a poté žezlo převzali ukrajinští hudebníci, kteří "zaváleli" s rytmickou východní muzikou.

Velice nás mrzí, že přes veškeré přípravy, které akci předcházely, byl zájem místních obyvatel nepatrný. Na místě byl připraven parket k tanci, na večer jsme pečlivě vybrali pestrý mix muziky, o občerstvení bylo také postaráno, nechyběla ani toaleta. Když už pomineme finanční a časové náklady, které si akce vyžádala, nemůžeme opominout práci řady lidí, kteří se snažili zorganizovat prima akci, při níž se mohou (nejen) obyvatelé Ostrého Kamene sejít, pobavit se společně, stmelit se, seznámit se, prodiskutovat dění v obci, strávit bezva večer. Bohužel se samotné zábavy zúčastnila pouze hrstka lidí (z Ostrého Kamene i z Karle), kterým tímto děkujeme za příjemně strávené okamžiky. Z důvodu nezájmu občanů se v příštích letech dost možná Cyrilometodějská pouť omezí pouze na mši svatou.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří se jakkoli podíleli na organizaci této akce.

Publikováno: 20.06.2014

Ke článku je připojena fotogalerie: Cyrilometodějská pouť - 5. 7. 2014

Kontakt

Obec Karle

Karle 4

Svitavy 2

568 02

 

Tel.: 461 63 49 19

Mobil: 731 655 435

E-mail: obec.karle@svi.cz

IČ 00579564

DIČ CZ00579564

datová schránka: q3wb7y9


 

Vítá Vás obec Karle